Biográfia
“A csellóval édesapja révén találkozott, aki éppen egy lemezt vett fel és egyik barátját kérte meg, hogy csatlakozzon csellójával. Dorottyát teljesen elragadta a hangszer és annak hangja, úgy emlkészik, órákat ült a stúdióban csak azért, hogy megérinthesse, megpengethesse, nézhesse a csellót. Szerelmese lett rögtön, olyannyira, hogy aznap éjjel átment szülei hálószobájába és azt mondta, ő bizony csellista lesz. Történt mindez öt éves korában ...”(-ujsagiro neve, cikk likk)
Küldetésének érzi, hogy a rengeteg jót amit kapott a Jóistentől és az emberektől visszaszolgálja valamilyen formában, erre eszköze a csellója.
Dorottya zenével lélegzik, legyen szó jazzről, klasszikus zenéről, egyházi vagy népzenéről, és a cselló mellett énekhangjával is magával ragadja közönséget.
Elmondása szerint az otthon, Székelyföld olyan mélyen belé van kódolva, hogy bárhol jár a világon, mindig visszaköszön szerzeményeiben.
“...az otthont hirdetem itthon és a világban.”
A fiatal gordonkaművész bejárta Magyarországot, Erdélyt és Olaszország számos pontját hangszerével.A nagyérdemű hallhatta már szólistaként, trióban (lásd KAVK fül), de Rákász Gergely koncertorgonista vendégművészeként is.